Banka Dışı Kredi Verenler

Banka Dışı Kredi Verenler

Nakit ihtiyacı bankalara olan ilgiyi artırıyor. İhtiyaç sahipleri acil nakit ihtiyaçlarının çoğunu bankalardan aldıkları krediler karşılıyorlar. Ancak sicili bozuk olanlar bankalardan kredi çekemediklerinden daha farklı alternatif yollar arayışına giriyorlar. Banka dışı kredi verenler ihtiyaç sahiplerinin yönlendikleri nakit ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri başka bir yol olarak karşımıza çıkıyor. Banka dışında kredi veren yerler bankalara göre daha farklı faiz oranları ile çalışırlar. Aslına bakıldığında bankalarda ne kadar faiz uygulamasının olacağı belli iken bankalar dışında kreid veren yerlerin uygulayacakları faiz belirsizlik gösterir.

Kredi Veren Özel Kurumlar

Finansal kiralam kuruluşları, faktoring kuruluşları, holdingler, varlık yönetim şirketleri, ödeme kuruluşları, yabancı bankaların Türkiye’de bulunan temsilcilikleri, finas kuruluşları ile finansman şirketleri kredi veren özel kurumlardır. Bahsi geçen bu kurumlardan kullanılan kredilerde tefecilerden alınan kredilere göre daha güvenli bir kredi imkanı sağlanmış olur. Faktoring şirketleri yasal olarak piyasada yer alan kredi veren kuruluşlardır. BBDK’a kayıtlı bu kuruluşlar bankalardan kredi kullanamayanlar için alternatif kredi imkanı sağlayan kuruluşlar olup senet karşılığında kişilere kredi sağlanmış olur.

Kredi Veren Kuruluşlar

Alj Finansman, Evkur, Koç Fiat Kredi, DD Finansman Kuruluşu, Koç Finans, Mercedes-Benz Finansman, Şeker Mortgage Finans, Orfin Finansman, TEB Finans Kuruluşu, TURKCELL Finansman, VFS Finansman, Tırsan Finansman, Volkswagen Doğuş Finansman kredi veren kuruluşlardan yalnızca bazıları olarak karşımıza çıkıyor. Bahsi geçen bu kuruluşlar çeşitli şekillerde kredi imkanı sağlıyor.

Alj Finansman 0 model otomobil almak isteyenlere kredi sağlayan bir kuruluştur. DD Finansman Kuruluşu yatırım yapmak isteyenler için kredi imkanı sağlayan bir kuruluştur. Genellikle yurt dışında yaşayan kişilerin Türkiye’den ev almayı istemeleri halinde bu şirket kredi imkanı sağlıyor. Türkiye’de en uzun vadeli konut kredisi sağlayan kuruluş ise Şeker Mortgage Finans olmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*