Senetle Para Veren Tefeciler

Bazı nedenlerle bankalardan kredi çekemeyen kişiler senetle para veren tefeciler ile iletişime geçerek nakit ihtiyaçlarını gideriyorlar. Senet karşılığında belli  miktar para veren kişiler borçlandırdıkları kişilerden belli bir miktarı senetin zamanı dolduğunda geri alırlar. Bir çok şehirde hiznet veren bu kişiler elden para verenler, senetle para veren ikrazatçılar, borç para veren zenginler ve senetle para tefecilerdir.

Tefecilik günümüzde suç olarak kabul edilir. Bunun nedeni nakit paraya ihtiyaç duyan kişilerin tefecilerden aldıkları parayı misli misli geri ödemek zorunda kalmalarıdır. Bunun yanı sıra toplumda insanlara sıkıntılı zamanlar yaşatan tefeciler borçlarını geri alabilmek için kötü örnekler oluşturmuşlardır. Bu nedenle de tefeciliğin suç sayılması gerektiği kararına varılmıştır.

Nakit Paraya İhtiyacım Var

Çeşitli nedenlerden dolayı nakit paraya ihtiyacım var diyorsanız internet ortamında gördüğünüz her ilana başvurmamanız gerektiğini öneriyoruz. Çünkü işi çığırından çıkaran bir çok insan bulunuyor. Öyle ki borç para vermek umudu ile insanları kandırıyor ve bunun üzerine ihtiyaç sahiplerini dolandırıyor. Borç para verme işini kurumsallaştırmış yerlerden para almak nakite ihtiyaç duyanlar için daha güvenilir olabilir.

Komisyonla Kredi Veren Yerler

Eğer bankalardan kredi çekemiyor ve nakit paraya acil ihtiyaç duyuyor iseniz komisyonla kredi veren yerlerden borç para alabilirsiniz. Komisyonla kredi alabilmek için bazı aracılar bulunur. Bu aracılar sizin adınıza krediyi çeker veya birinden alır. Sizde hem bu paranın faizini hem de aracınıza komisyonu ödersiniz.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta sağlam aracıların bulunabilmesidir. İyi bir araştırma yapılmalı ve komisyonla borç para sağlayan kişiler hakkında daha önceden bilgi sahibi olunmalıdır. Bu tür borçlanmalarda ön ödemesiz nakit ihtiyacı karşılanır ancak bankalara göre tutarsız bir faiz uygulamalarının olduğundan bahsedilebilir.

Bir önceki yazımız olan Senetle Para Alma başlıklı makalemizde Senetle Para Alma hakkında bilgiler verilmektedir.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*