Senetle Ev Satan Firmalar

Her ne kadar büyükşehirlerde ev sahibi olmak dürüst bir şekilde çalışan kişiler için çok zor olsa da, çeşitli mal varlıklarını ipotek göstererek yüksek miktarda kredi çekmek ya da senetle ev alma – satan firmalar araştırıp bunlardan ev almak mümkündür.

Bazı inşaat firmaları bankalarla anlaşma yaparak kredi ödemelerini kişiye özel olarak planlamaktadır. Bazı bankalarda ise durum farklıdır. Kişinin aile gelirinin kredi taksitlerinden fazla olması durumunda belirli bir ana para karşılığı ev kredisi verilmektedir. Bu krediler çok uzun vadeli ve yüksek faizli olmakla birlikte senetle alışveriş konusunda arayışı olan ve kredi sicili bozuk olan kişiler bu imkandan yararlanamaz.

Kişinin gelirinin giderinden fazla olması ve kredi sicilinin düzgün olması kredi verilmesi için temel şarttır. Bu yüzden yetersiz geliriniz varsa kredi çekmeniz de mümkün olmayacaktır.

Senetle Ev Almak Mümkün Mü?

Yasal olarak senetle ev almak mümkün değildir. Çünkü ülkemizde hiçbir zengin, senet karşılığı mafyavari tehditler olmadan hiç bir insana para vermez. Borç yükü altında ezilen insanlar kendilerini çaresiz hissettiklerinden denize düşen yılana sarılır misalı bu çareleri araştırsa da hemen vazgeçmelidir.

Yasal olmayan bu konular hem sizin hem de ailenizin başını derde sokacaktır. Bu yüzden borçlarınızı taksitlendirmeye bakarak ödemeniz daha uygun olacaktır. Ödeyemiyorsanız da, zaten senetle aldığınız kredileri de ödeyemeyeceğiniz için ekstra borçlanmanıza da gerek yoktur.

Senetle Kimler Ev Satar?

Senetle ev satan kişiler genelde müteahhitler ve inşaat firmalarıdır. Ancak bunlar faktoring şirketleriyle çalıştığı için bireysel taleplere cevap vermeyebilir. Bu yüzden ev satın almak istiyorsanız kredi çekmenize gerek kalmadan almanız sizi zor duruma sokmayacaktır. Yüksek faizle kredi ödeyip senet yükü altına girmek sizi maddi bir çıkmazın içine sokabilir.

Bir önceki yazımız olan Senetle Para Alma başlıklı makalemizde Senetle Para Alma hakkında bilgiler verilmektedir.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*