Multinet Sodexo Ticket Setcard Nakite Çevirme Paraya Çeviren Yerler

Genelde kurumsal olan şirketler çalışanların yemek ihtiyaçlarının karşılanması için Sodexo ve Setcard gibi içinde nakit olan kartlar vermektedir. Bu kartları kullanmayan çalışanlar Multinet Sodexo Ticket Setcard nakite çevirme paraya çeviren yerler aramaya başlar. Çok fazla olmasa da ülkemizde bu işi komisyon karşılığında yapanlar vardır. Belirli bir yüzdeyi komisyon olarak alarak, kartın içindeki ücreti çekip nakit para veren birçok kişi vardır. Mesela 400 lira bakiyesi olan yemek kartınızdan %20 komisyon alan biri 80 lirasını kendine alacak, kalanını da size verecektir.

Multinet Sodexo Ticket Setcard Nerede Geçer?

Genelde restoranlarda geçerli olan bu kartlar, bazı marketlerde de geçmektedir. Marketlerden alışveriş yaparak kullanılabilen bakiyeler, evdeki gıda masraflarını azaltmaya yardımcı olabilmektedir. Multinet ve Sodexo bakiyenizi tek seferde ya da farklı günlerde harcamanız mümkün olmaktadır. Multinet Sodexo Ticket Setcard geçen marketler her ihtiyacınızı karşılamanızı sağlayarak sizi gıda masrafından kurtaracaktır. Bu kartların geçerli olduğu yerleri merak edenler genelde kapıda işareti olan restoranlara ve marketlere giderek bozum yapılıp yapılmadığını öğrenmek ister.

Multinet ve Sodexo Yemek Kartını Nerede Bozdurabilirsiniz?

Süpermarketler bu tarz işleri gerçekleştirmemekle birlikte genelde bu kartların geçerli olduğu restoranlar ve küçük çaplı şarküteriler Multinet bozumu sağlamaktadır. Komisyon oranları kişiden kişiye değişmekle birlikte, büyükşehirlerde bu kartları nakite çevirmek isteyen çok sayıda kişi olduğu için komisyon oranı da yüksektir. Yemek kartını bozdurmak yerine marketlerde ev için gereken ihtiyaçları almak daha popüler hale gelmiştir. Çünkü birçok markette bu kartlar geçmektedir ve harcama yapılarak istenilen ürünün alınması mümkündür. İçki ve sigara hariç tüm gıda ürünlerinin alınabildiği bu kartlarla çalışanlar yemek ihtiyaçlarını da karşılayabilir.

Bir önceki yazımız olan Senetle Para Alma başlıklı makalemizde Senetle Para Alma hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*